Pravidla VJK


Tato pravidla jsou závazná a registrací potvrzuješ, že s nimi souhlasíš a budeš je dodržovat.

#1 - Slušnost

Slušnost a úcta k ostatním je prostě základ. Kdo nebude schopen či ochoten řídit se základními pravidly slušného chování, nebudeme toto chování tolerovat.
 • Na celé stáji platí přísný zákaz urážení ostatních
 • Je třeba si hlídat slovník a nepoužívat vulgarismy
 • Vzhledem k věkové pestrosti uživatelů není povoleno veřejně řešit "adult" témata

 • #2 - Multiúčty

  Chtít hodně a ještě víc - to není přístup, který tu uznáváme. Každý má právo pouze na JEDEN účet. V případě zjištění více účtů budou všechny bez náhrady a předchozího upozornění smazány.

  #3 - Phishing

  Okamžitým smazáním účtu jsou postihováni uživatelé, kteří se snaží z jiných uživatelů dostat heslo či další citlivé osobní údaje. Mezi tyto metody se počítají veškeré metody včetně vydávání se za administrátora či správce.

  #4 - Autorský zákon

  Jak by vám bylo, kdyby si někdo bez Vašeho svolení "vypůjčil" Vaši práci a třeba ji i vydával za svoji vlastní? Proto dbáme na dodržování autorského zákona a vyžadujeme ho i po našich členech. Nikdo nemá právo na stáji používat díla, která nejsou jeho nebo na ně nemá od autora výslovné povolení k používání.

  #5 - Inzerce

  Koupím, prodám, vyměním - tato hra není inzertní server a proto zde není dovoleno inzerovat reálné zboží. Nabízet majetek či služby (v rámci hry) lze pouze na místech k tomu určených (Inzerce). O následné koupi se lze samozřejmě domlouvat přes soukromé zprávy, nicméně není povoleno hromadné spamování ostaních uživatelů nevyžádanou inzercí.

  #6 - Dražby a obchodování

  V případě sebemenšího podezření z podvodu si administrátoři vyhrazují právo na trvalé zablokování možnosti využívání aukcí podezřelému uživateli.

  #7 - Postihy

  Administrátoři mají právo individuálně posoudit závažnost přestupků a zvolit adekvátní postihy. V případě neadekvátního postihu či křivého obvinění se lze odvolávat u hlavního administrátora; na jeho uvážení lze vzít všechna obvinění zpátky.

  #8 - Odkazy

  Kdekoliv po stáji lze sdílet odkazy na cizí, dokud se nebude jednat o cílenou reklamu, inzerci či odkazy na morálně pohoršivý obsah. Administrátoři v takovém případě přistupují ke smazání příspěvku a potrestání uživatele.

  #9 - Zneužití chyby

  V případě zneužívání chyby dojde k vyměření pokuty v hodnotě, kterou si člověk "napodváděl".

  #10 - "Nové začátky"

  Pokud máš pocit, že už nemáš jinou možnost, než začít znovu, napiš někomu z adminů a vysvětli mu svou situaci, tedy co a jak k tomu vedlo a proč chceš začít znovu. Admin potom může zvážit, zda Ti takovou možnost dá. Udělení možnosti nového začátku ovšem vyžaduje, aby Tvůj účet byl starší 4 měsíců. Pokud si prostě založíš nový účet, budou Ti smazány všechny a bude Ti udělen zákaz registrace a přístupu na VJK napořád v souladu s pravidlem #2- multiúčty.